Marchew dla przemysłu

Produkcja marchwi dla przemysłu nie jest łatwa. Chcąc uzyskać opłacalność takiej produkcji powinniśmy uprawiać odmiany zapewniające dobrą jakość surowca pod określone przeznaczenie (soki, mrożenie, suszenie), wysoką zdrowotność – bez użycia nadmiernej ilości środków ochrony – oraz wysoki plon, który zapewni zysk pomimo stosunkowo niskiej ceny skupu.

Z naszej oferty marchwi dla przemysłu szczególnie polecamy odmiany:

  • Muleta F1 – wysoko plonująca odmiana typu flakee, przydatna zarówno na soki, jak i do suszenia i mrożenia. Korzenie długości powyżej 25 cm, o intensywnym kolorze i wysokiej zawartości karotenoidów. Równomiernie wybarwione wewnątrz, nie wykazują tendencji do zielenienia wewnątrz i na zewnątrz.
  • Patzi F1 – nowa,  bardzo wydajna odmiana na soki i do mrożenia. Korzenie w typie Berlikum, długości powyżej 25 cm, walcowate, bez tendencji do pękania. Wnętrze jednolicie wybarwione. Możliwe przechowywanie.
  • Volcano F1 – przydatna do przerobu również po bardzo długim przechowywaniu, możliwa uprawa z ograniczoną ilością środków ochrony roślin, w tym na „baby food”. Korzenie długości 22-24 cm i więcej, cylindryczne, kora i rdzeń intensywnie wybarwione. Bez tendencji do odsłaniania się i zielenienia główki. Wysoka tolerancja na zmienne warunki uprawy.

Poznaj inne nasze odmiany marchwi