Kim jesteśmy

Hazera Polska

Jedynym właścicielem spółki Hazera Poland sp. z o.o. jest Hazera Seeds B.V.

Hazera – Seeds of Growth

Jako światowy lider w przemyśle nasiennym, Hazera oferuje Państwu wiedzę, zaangażowanie oraz wsparcie techniczne łącząc lata doświadczeń z najnowszą wiedzą i najwyższej klasy technologią. Firma Hazera prowadzi hodowlę, dba o rozwój, wytwarza i wprowadza na światowe rynki szeroki asortyment odmian warzyw.

Obecność na świecie

Centrale spółki Hazera znajdują się w Izraelu i w Holandii, a jej oddziały działają w dwunastu krajach; prócz tego dysponujemy rozległą siecią dystrybucyjną, obsługującą ponad 100 innych rynków. Międzynarodowa obecność i działalność sprawia, że jesteśmy blisko naszych klientów. Umożliwia to nam oferowanie wsparcia technicznego, reagowanie na potrzeby lokalnych producentów, tworzenie odmian dostosowanych do warunków uprawy w określonych uwarunkowaniach klimatycznych i spełniających wymogi rynku.

Innowacja przez technologię

Zgodnie z naszą dewizą, kładziemy szczególny nacisk na badania i rozwój. Stosując innowacyjne rozwiązania nieustannie łączymy osiągnięcia współczesnej nauki z tradycyjnymi metodami hodowli, aby uzyskiwać odmiany najwyższej jakości, gwarantujące wysokie plony. Hazera bezpośrednio współpracuje z międzynarodowymi placówkami badawczymi, wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki do tworzenia najlepszych rozwiązań spełniających potrzeby klientów z całego świata. W procesie produkcji oraz w naszych laboratoriach działamy zgodnie z najwyższymi standardami jakości, w tym ISO oraz NAL.

Producent w centrum uwagi

Producenci warzyw są zawsze w centrum wszystkich naszych działań. Nasi eksperci współpracują z producentami w celu rozpoznania ich oczekiwań i potrzeb, zapewnienia doradztwa w doborze odmian oraz wsparcia w trakcie całego cyklu uprawy. Takie praktyczne podejście stanowi dodatkową wartość dla klientów – pomaga im zwiększać potencjał upraw, zapewniając maksymalne wyniki produkcyjne przez wiele lat.

Część grupy Limagrain

Spółka Hazera jest własnością Limagrain Group, międzynarodowego koncernu działającego w branży rolniczej, z siedzibą we Francji. Jako spółdzielnia rolników, grupa Limagrain doskonale rozpoznaje potrzeby swoich klientów, dzięki czemu osiągnęła pozycję największej spółki nasiennej w Europie, specjalizując się w hodowli warzyw, upraw polowych oraz w wytwarzaniu produktów zbożowych. Dział nasion warzyw grupy Limagrain jest drugą największą firmą w tej branży na świecie.


Grupa Limagrain

limagrain-150Utworzony zarząd o nazwie Limagrain Holding jest organizacją niezależną, podlegającą bezpośrednio nadzorowi akcjonariuszy. Jej działalność ma dwojaki charakter:

  • ciągłe ulepszanie odmian roślin poprzez szeroko zakrojony program hodowlany,
  • rozwój rolnictwa i ogrodnictwa w szerokim zakresie, z założeniem osiągnięcia maksymalnych korzyści dla człowieka jako nadrzędnej wartości.

Grupa Limagrain składa się z dwóch dywizji: rolno-przemysłowej, zajmującej się szeroko pojętą działalnością rolniczą i przetwórczą produktów rolnych oraz nasienno-warzywnej, zajmującej się hodowlą odmian i produkcją nasion warzyw. Firma Hazera, jak również jej siostrzane firmy: Vilmorin, Clause i Harris-Moran należą do dywizji nasienno-warzywnej. Skupiają się głównie na obsłudze profesjonalnego rynku, oferując swoim klientom pełen wybór odmian i ich nasion do wielkotowarowej produkcji warzyw. Główną korzyścią międzynarodowego działania jest możliwość powiększania gamy odmian nadających się do uprawy w różnych strefach klimatycznych

Wg opublikowanego raportu z działalności, obrót Limagrain w 2011 roku wyniósł 1,5 miliarda euro, a grupa daje zatrudnienie 7200 osobom. Badania naukowe zajmują znaczącą pozycję w budżecie grupy, bo aż 14% obrotu jest inwestowane w rozwój produktu. Grupa Limagrain nieustannie poszerza swą ofertę skierowaną do profesjonalistów w każdym zakątku świata.