Kapusta z Hazery

do wyboru, do koloru. A motto na ten miesiąc to:

Zdolności mogą doprowadzić Cię na szczyt, ale trzeba mieć charakter, by się tam utrzymać!

Hodowla kapusty stanowi część dziedzictwa firmy Hazera. Zaczęło się od hodowli odmian dla Europy Zachodniej, a dziś jesteśmy globalnym graczem z bogatym asortymentem odmian kapust o różnym przeznaczeniu.

Nasze zespoły hodowlano-badawcze są ściśle powiązane z naszą globalną siecią filii i dystrybutorów, dzięki którym znamy najnowsze trendy w branży i preferencje odnośnie uprawy różnych rodzajów kapust.

W bogatym portfolio firmy znajdują się najwcześniejsze odmiany do uprawy w tunelach foliowych (np.: kapusta biała Carrera F1 czy Magnus Cresco F1), odmiany do zbioru latem, do kwaszenia oraz do długiego przechowywania (np.: kapusta biała Zoltan F1, Abel F1).

Wśród odmian kapusty białej warto zwrócić uwagę na odmiany stożkowe (Regency F1, Monarchy F1, Dutchman F1): ten typ kapusty polecamy do spożycia na surowo, w surówkach i sałatkach, dzięki czemu zachowuje się wiele cennych składników odżywczych i witamin. Liście tych kapust są bardzo cienkie, delikatne w smaku i kruche. Tutaj znajdziesz kilka ciekawych przepisów z kapustą stożkową w roli głównej.

W sezonie 2018/2019 wybrane odmiany kapusty białej do długiego przechowywania promowaliśmy dodając kupon rabatowy na zakup Signum33WG (BASF). Promocja trwa do 25 czerwca 2019 r.